A nap videói

Haiti nők találkozó

Újkori története legnagyszerűbb időszakát éli a haiti labdarúgó-válogatott, amely sorozatban negyedik mérkőzését is megnyerte az Arany-kupán, így bejutott az elődöntőbe a CONCACAF-térség kontinenstornáján.

haiti nők találkozó

Guerrier kékben szerezte a haiti válogatott győztes gólját Fotó: AFP Hirdetés A szigetország válogatottja a B-csoportban Bermuda 2—1 és Nicaragua 2—0 legyőzését követően meglepetésre 2—1-re megverte Costa Ricát is, így bejutott a negyeddöntőbe és elkerülte az A-csoport győztesét, Mexikót. A magyar idő szerint vasárnap hajnalban vívott újabb mérkőzésen azonban úgy tűnt, Kanada megoldhatatlan feladat lesz számára: John Herdman válogatottja nagyszerű haiti nők találkozó félidőt követően Jonathan David és Lucas Cavallini góljaival már 2—0-ra vezetett.

Haiti innen támadt fel, az Haiti története során eddig egyszer tudott négy meccset nyerni az Arany-kupán: ban, amikor meg is nyerte a tornát majd a következő esztendőben letudta története egyetlen vb-szereplését. Hogy a mostani menetelés mennyire nagy teljesítmény, arra egy adat: a válogatott és között nyolc alkalommal szerepelt a viadalon, és haiti nők találkozó nyert négy találkozót!

A nők szerepéről tanácskozik New Yorkban az anglikán és az episzkopális egyház

A mexikóiak Kubát 7—0-ra kiütötték, majd Kanadát 3—1-re, Martinique válogatottját 3—2-re verve hibátlanul jutottak be a nyolc közé. Costa Rica a Haiti elleni meglepetésvereség miatt csak csoportmásodikként ment tovább, és a szakemberek a két csapa közötti különbség miatt úgy tartották, csak akkor lehet esélyük a Costa Rica-iaknak, ha határozott és kemény védekezés mellett megpróbálja lassítani a játékot.

Ez olyan jól sikerült, hogy Mexikó ugyan a Több gól sem a rendes játékidőben, sem a hosszabbításban nem esett, jöhettek a tizenegyesek. Raúl Jiménez első rúgóként rontott, ám Costa Rica nem tudott élni a nagy lehetőséggel, a harmadik körben Randall Leal, majd a hatodikban Keysher Fuller is rontott, így Mexikó folytatja az elődöntőben.